FilmGenel

Riding in Cars with Boys

Ödüllü yazar Beverly Donofrio’nun aynı adlı otobiyografi kitabı Riding in Cars with Boys 1992 yılında yayınlanmıştı. Gerçek kişi ve olaylara dayanan film, zeki ve idealist bir genç kızın, lisede başına gelen talihsiz bir olay nedeniyle, bütün hayatının seyrini nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Filme konu olan kitap, yazarın 1961-1986 yılları arasındaki anılarını kapsıyor.

Riding in Cars with Boys (Hayatımdaki Erkekler)

Film, ergenlik yıllarındaki bir olay nedeniyle hayatının kökten değiştiğini fark eden genç bir kadını konu alıyor. 1950’de doğan Beverly, Connecticut’ta işçi sınıfının yaşadığı bir mahallede parlak ve hırslı bir şekilde çocukluğunu geçirir. Babası, kızının sorunlarını dinleyen sert ama iyi kalpli bir polis, annesi ise en kötüsünü hayal etmeye hevesli, gergin bir kadın… Beverly, küçük yaşlardan itibaren keskin bir zekaya sahiptir ve edebiyata ilgi gösterir. New York’ta üniversiteye gidip yazar olmayı hayal eder. Ancak erken yaşta erkeklere karşı da ilgi duymaya başlaması hayatını kökten değiştirecek hata yapmasına neden olur. 15 yaşındayken kendisini liseden bir çocuğa deliler gibi aşık bulur. Ancak dikkatini çekme girişimi bir partide utanç verici bir olaya yol açar ve 18 yaşındaki tatlı ama kalın kafalı Ray, onu savunmak için öne çıkar. Beverly bu nedenle Ray’e ilgi duyar. Ve beklenmedik olaylar zinciri başlar.

O gece, Ray ile birlikte olan Beverly, bir süre sonra hamile olduğunu fark ettiğinde artık çok geçtir… Ray’e bunu söylemek ebeveynlerine haber vermekten daha kolaydır. Bir anda kendini kendi düğününde bulur. 16 yaşında bir eş ve annedir artık…

Her şeye rağmen Beverly liseyi bitirip üniversiteye gitmeye kararlıdır, ancak bu hedefi zamanla daha da zorlaşır, özellikle de Beverly’nin evliliği dağılmaya başladıktan sonra. Ray doğru olanı yapmaya çalışır ancak zorlanır ve eroin bağımlısı olur. Ve evlilikleri bitmek zorunda kalır.

Artık Beverly hayata tek başına tutunmaya çalışan bir bekar annedir..

Film Ekibi

Yönetmen: Penny Marshall
Senaryo: Beverly Donofrio, Morgan Upton Ward
Yapımcı: James L. Brooks, Laurence Mark, Sara Colleton, Richard Sakai, Julie Ansell
Oyuncular: Drew Barrymore, Steve Zahn, Brittany Murphy, Adam Garcia, Lorraine Bracco, James Woods
Müzik: Hans Zimmer, Heitor Pereira
Ülke: ABD
Orjinal dil: İngilizce
Süre: 2 saat 12 dakika
Tür: Biyografi, komedi, drama

Daha Fazla Bilgi

IMDB – Riding in Cars with Boys

Resmi Sitesi