FilmGenelÖzel

Okyanuslarda tek başına bir genç kız

Denizde 10 metrelik pembe renkli bir yelkenli tekne. Kaptanı, mürettabatı ve yolcusu aynı kişi. 16 yaşındaki genç kız Jessica’nın tek başına 7 ay süren deniz macerası… Dünyanın turunu tamamlamak için hiç durmadan tek başına yelken açan en genç kişi ünvanını alan Jessica Watson’ın gerçek hikayesi.

Azimli genç denizci olan Avustralyalı Jessica Watson, dünya çapında tek başına, hiç durmadan ve yardım almadan yelken açan en genç kişi olmak üzere yola çıktığında, birçok kişi onun başarısız olmasını bekliyordu. Yelken hocası Ben, anne ve babası en büyük destekçisi. Jessica, 210 gün boyunca dünyanın en zorlu okyanuslarında yol alarak imkansız olduğu düşünülen şeyi başarmaya kararlıydı. Çoğu kişi bu kadar küçük yaşta birinin tek başına denizde olmasının tehlikeli olduğu görüşünde birleşti. Ailesini sorumsuzlukla suçlayanlar oldu. Ama hiç kimse bu inatçı kızı durduramadı…

True Spirit (Denizlerin Kızı) – 2023

2009 yılında, 16 yaşındaki Jessica Watson, dünyanın çevresini hiç durmadan ve yardım almadan dolaşan en genç kişi olmayı hayal ediyor… Bu da, tek başına yelken açması ve yol boyunca hiçbir limana yanaşmaması gerektiği anlamına geliyor. Yolculuğun 200 gün süreceği tahmin ediliyor ve ekvatoru ve tüm boylam meridyenlerini geçmesi gerekiyor. Ekibi, ebeveynleri, üç kardeşi ve eski bir denizci olan koçu Ben Bryant’tan oluşuyor.

Jessica Watson

Jessica 10 metrelik ‘Ella’nın Pembe Leydisi’ isimli teknesiyle tek başına demir alıyor. Uzaktan destek veren ekibiyle uydu telefonu aracılığıyla iletişim kuruyor. Filmde Jessica’nın, karaya hiç ayak basmadan, küçücük teknesinde aylar boyunca tek başına dalgalarla, fırtınayla veya rüzgarsızlıkla ve yalnızlıkla mücadelesini izliyoruz.

Film Ekibi

Yönetmen: Sarah Spillane
Senaryo: Sarah Spillane, Rebecca Banner, Cathy Randall
Yapımcılar: Susan Cartsonis, Debra Martin Chase, Andrew Fraser
Oyuncular: Teagan Croft, Cliff Curtis, Anna Paquin
Görüntü Yönetmeni: Danny Ruhlmann
Musik: Nick Wales
Ülke: Avustralya – ABD
Orjinal dil: İngilizce
Süre: 109 Dakika

Daha Fazla Bilgi

IMDB – True Spirit

Wikipedia – True Spirit