Kitaplık

Kadınlar için çuvallama kılavuzu

(Spielend Scheitern Leidfaden Für Frauen
Mit 13 Tips Zum Misserfolg)
Luisa Francia

“Yaşamda neleri elinden kaçırdın! Her şey ne kadar boktan! Kendini ne kadar kötü hissediyorsun! Beraber olduğun erkek (lezbiyensen kadın) sana ne kadar kötü davranıyor! Çevren, senin hastalıkların, zayıflıkların, üzüntülerin karşısında ne kadar anlayışsız. ÖTEKİ kadın ne kadar da bayağı, nasıl da senin ilişkinin içine sızdı! ERKEĞİNİ elde etmek için senin zayıf konumundan nasılda faydalandı! Ne kadar sahtekar!”

İtiraf edin, bu duygulara yabancı değilsiniz. Başınıza henüz gelmese bile bir gün mutlaka gelecek, zaten çevrenizde sık sık yaşanan şeyler bunlar.
Üstelik sevgilinizi çaldırmanın dışında hayatta “çuvalladığınız” başka şeyler de var. Kendinize güvenmiyorsunuz, güzel olmadığınızı düşünüyorsunuz; sekste düş kırıklığı yaşıyorsunuz, bir türlü orgazm olamıyorsunuz; her şeyin sorumluluğunu alma gibi “anaç” bir karakteriniz var; duygularınız karşılıksız kalıyor, kimse sizi romantik şeyler söyleyerek okşamıyor; erkeklerle, işinizle aranız bir türlü düzelmiyor… Sık sık ağlıyorsunuz, kendinizi çaresiz hissediyorsunuz, arada bir ölmek istiyorsunuz… Siz bir “çuvallama” şampiyonusunuz!…
(Arka Kapak)

Çeviri: İlknur İgan
125 sayfa – İstanbul, 1994
Ayrıntı Yayınları