FilmGenel

Hayallerini gerçekleştirmek için yaşlı değilsin

Gazeteci ve sporcu Diana, yüzme maratonunu bıraktıktan tam 30 yıl sonra, 60. doğum gününde bir karar alıyor. Hayatı boyunca hayali olan büyük yüzme maratonunu tamamlamak.

Azmin, dostluğun ve insan ruhunun zaferinin dikkat çekici gerçek hikayesi olan NYAD, birinci sınıf atlet ve yüzücü Diana Nyad’ın hayatındaki sürükleyici bir bölümü anlatıyor. Bir spor gazetecisi olarak seçkin bir kariyer karşılığında maraton yüzmeyi bıraktıktan otuz yıl sonra, 60 yaşındaki Diana kendisinden her zaman kaçan destansı bir yüzmeyi tamamlama takıntısına kapılır: 110 mil… Küba’dan Florida’ya, genellikle yüzmenin “Everest Dağı” olarak anılan yüzme maratonunu, köpekbalığı kafesi olmadan bitiren ilk kişi olmaya kararlı olan Diana, en yakın arkadaşı ve antrenörü Bonnie Stoll, ona tekneyle eşlik eden özel ekibiyle dört yıllık heyecan verici bir yolculuğa çıkıyor.

NYAD (2023)

Aslında bu filmde hikaye içinde hikaye var: Olgun kadınlara çok az sayıda dinamik role izin veren ve bu konuda bir şeyler yapan Hollywood kültürünün hayal kırıklığına uğrattığı iki kadının ortaklığı… Özellikle bu rolü oynamayı isteyen 60 yaşındaki Jodie Foster, Nyad”ın yönetmenlerine filme katılmak istediğini çünkü izleyicilere baş belası iki yaşlı kadını göstermeyi arzuladığını söyledi.

Film Ekibi

Yönetmen: Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin
Yapımcılar: Andrew Lazar, Teddy Schwarzman
Oyuncular: Annette Bening, Jodie Foster, Rhys Ifans
Görüntü Yönetmeni: Claudio Miranda
Müzik: Alexandre Desplat
Yapım Yılı: 2023
Ülke: ABD
Orjinal Dil: İngilizce
Süre: 120 Dakika

Daha Fazla Bilgi

IMDB – NYAD

Wikipedia – NYAD