FilmGenel

Bir Varoluş veya Yok Oluşun Hikayesi

Taşradan Los Angeles’a gelen eski garson Maggie’nin en büyük hayali boksör olmaktır. Boks salonuna gelip kum torbasıyla çalışmaya başlayan 31 yaşındaki genç kadın herkesin dikkatini çeker. Eski boksör ve antrenör olan Frankie’ye kendisini eğitmesini teklif eden Maggie önce red yanıtı alır. “Kızları eğitmiyorum” diyen sert adam Frankie, bunun kendisi için bir utanç olacağını açıkca dile getirir.

Müsabakalara çıkmak hayalinden taviz vermeyen Maggie, erkekler dünyasına girmek için önce cinsiyetçi yaklaşımlar ve önyargılı tavırlarla mücadele etmek zorunda kalır. Yeteneği ve kararlılığı ile bu savaşı kazanmaya başlar. Bu başarısında salonun temizlik görevlisi ve aynı zamanda eski boksör olan tek gözü görmeyen Hurda’nın da etkisi vardır

Million Dollar Baby

Sonunda Frankie’nin güvenini kazanır. Azmi ve hırsı sayesinde bir yıl içinde ayak hareketlerini ve yumruk tekniklerini geliştirir. Artık WBA dünya ağır sıklet şampiyonluğu için savaşacak kadar ilerlemiştir. Ancak, hayat Maggie’ye büyük bir sürpriz yapar.

Million Dollar Baby (Milyon Dolarlık Bebek) – 2004

Oscar ödüllü Million Dollar Baby’nin başrol oyuncuları Clint Eastwood, Hilary Swank ve Morgan Freeman. Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı film Oscar’ın yanısıra çok sayıda ödül aldı.

Film Ekibi

Yönetmen: Clint Eastwood
Senarist: Paul Haggis
Oyuncular: Clint Eastwood, Morgan Freeman, Hilary Swank
Görüntü yönetmeni: Tom Stern
Müzik: Clint Eastwood
Ülke:ABD
Orjinal dil: İngilizce
Süre: 132 dakika

Daha Fazla Bilgi

IMDB- Million Dollar Baby

Wikipedia – Million Dollar Baby

Million Dollar Baby Resmi Sitesi

Million Dollar Baby
Million Dollar Baby

Sessizliğinin ötesinde bir geçmiş var. Hayallerinin ötesinde bir his var. Umudun ötesinde bir hatıra var. Yolculuklarının ötesinde bir aşk var.